Oznamy - 2. neděle postní

05.03.2023 12:57

 

Římskokatolická

 farnost Nedašov

FARNÍ OZNAMY

5. 3. 2023

 

2. NEDĚLE POSTNÍ

 

  • Jste srdečně zváni na pobožnosti Křížové cesty, které probíhají v pátek půl hodiny přede mší svatou v 16:45 a v neděli odpoledne v 15:00 hod., v hodině Božího milosrdenství. Děti za účast na křížových cestách budou dostávat nálepky.

Dnes Křížovou cestu povedou otcové a příští pátek rodiny z farnosti.

  • Také v každý pátek v postní době srdečně zveme na Nikodémovu noc, tj. adoraci ve tmě, která začíná po večerní mši svaté a ukončena je ve 21:00 hod. 
  • V neděli 12. března křížovou cestu povedou děti, které se připravuji na první svaté přijímání, a jejich rodiče. Prosíme, aby se zájemci zapsali DNES na seznam v zákristii.
  • Na postní dobu je připravena farní aktivita, při níž našimi modlitbami, postem a almužnou ulehčíme Ježíšovou cestu na Golgotu. Stopy našeho úsilí si může každý brát z košíku u bočního vchodu a po splnění pak připevnit na nástěnku.
  • Z celého srdce děkujeme všem, kteří se včera podíleli na přípravě duchovní obnovy v naší farnosti. Foto ZDE.
  • Děkujeme za úklid kostela 3. skupině z Návojné, příští týden bude uklízet 3. skupina z Nedašova.
  • Na stojanu za lavicemi a na stojanu s novinami pod chorou si můžete ještě vyzvednout pokladničky na „postní almužnu“. Pokladničky se budou vracet na květnou neděli.
  • Srdečně zveme všechny v neděli 19. března od cca 16:00 hod. do kostela na přednášku Životní osud olomouckého arcibiskupa Antonína Cyrila Stojana“. Přednášející budou doc. Jitka Jonová, teoložka a historička, a P. Jiří Zámečník, biskupský delegát pro kauzy svatých.
  • Zemřel pan Emil Šenkeřík z Návojné, pohřeb se bude konat ve středu 8. března v 15:00 hod. Vzpomeňme na něj v modlitbě: „Odpočinuti věcné dej mu, o Pane…“